АНДОРРА


Андорра хоч і маленька країна, але сонячні гірськолижні курорти Андорри вважаються одними з кращих в Європі. Економіка Андорри здебільшого залежить від припливу туристів, тому країна є зоною безмитної торгівлі. Туристи мають можливість купувати різні товари зі знижками до 25% - 40% вартості аналогічних товарів в Іспанії або Франції.
Власного аеропорту в Андоррі немає. Найближчі аеропорти: Барселона (Іспанія) 210 км і Тулуза (Франція) 195 км. З аеропортів курсують автобуси.

Незважаючи на невелику територію, Андорра дуже цікава і захоплююча країна і таїть в собі багато чого дивовижного.
Крім відпочинку на відмінних, сонячних, гірськолижних курортах тут можна подивитися романські церкви, руїни давніх каталонських замків, каплиці і дзвіниці, гарячі джерела в Ескальдес-Епгордані і в задоволення закупитися в магазинах безмитної торгівлі.
Відвідайте дивовижну столицю Андорри - Андорру ла Велла, найбільше місто Андорри.
Також варто відзначити цікаві музеї: Будинок-музей Де Ла Валл, Музей російських матрьошок з унікальною колекцією, Музей історичних автомобілів, Санта Колома - Santa Колома, Будинок-музей родини Дарена і Пландоліт.

Відомий гірськолижний курорт  Сольдеу поєднує два селища - Сольдеу й Ель Тартер, що розташовані на відстані 3 км одне від одного та сполучені системою канатних доріг. Катання на лижах відбувається на 193-кілометровому лижному районі Грандваліра, найбільшому районі в Пиренеях. Курорт розташований за 176 км від Тулузи (Франція) і за 205 км від Барселони (Іспанія). 
Село знаходиться на висоті 1710 метрів над рівнем моря, а верхній кордон району для лижного катання знаходиться на висоті 2580 метрів. Кабіна підйомника з містечка піднімається на висоту 2250 метрів, де розташовані гірськолижна школа та затишні ресторани. Звідси можна проїхатись до верхньої точки підйомника Ель Тартера або самого села Ель Тартер по синьому схилу.
На території курорту є кілька лижних шкіл, де працюють майже 450 ліцензованих інструкторів. Є спеціальні дитячі садки.
Для сноубордистів є сноупарки, халф-пайп і спеціальні області для фрістайлу. Є також спеціальні курси з позатрасового катання.
Перепад висот: 930 м. (2,640 м - 1,710 м)
Площа катання: 1,926 га
Загалом на курорті 110 лижних трас завдовжки 193 км. Із них: 18 зелених, 38 синіх. 32 червоні, 22 чорні.
67 підйомників, із них 1 фунікулер, 3 гондоли, 15 крісельних, 18 бугельних, 8 підвісних, 7 килимків.
Є 1097 сніжних гармат. Штучне засніження - 47% зони катання.

Енкамп - популярний гірськолижний курорт Європи й досить велике місто Андорри.
Розташований на висоті 1260 метрів над рівнем моря, за 7 км від столиці Андорри, за 12 км від курортів Сольдеу та Ель Тартер, і за 26 км від Пас-де-ла-Каса.
З Андорри до курорту можна дістатися на міському автобусі, які курсують кожні 15 хвилин з 8:00 до 21:00.
З Енкампа легко потрапити в область катання Гранд Валіра, яка включає в себе курорти Енкамп, Канілло, Ель Тартер, Сольдеу, Грау Роч, Пас-де-ла-Каса.
Траси: 19 - зелених, 39 - синіх, 30 - червоних, 24 - чорних.
Підйомників: 66
На Енкампі є 8 трас і 4 підйомники, один із яких - нова сучасна телекабіна, що з'єднує схили декількох курортів.
Висота курорту - 1260 м над рівнем моря.