Автоцивілка


Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів – це механізм захисту, що здійснюється з метою забезпечення відшкодування збитків, заподіяних життю, здоров’ю та майну осіб, що постраждали внаслідок дорожньо-транспортної пригоди (ДТП).

Страховим випадком є подія, внаслідок якої заподіяна шкода третім особам під час дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася за участю забезпеченого транспортного засобу і внаслідок якої настає цивільно-правова відповідальність особи, відповідальність якої застрахована за договором.

Термін страхування:

від 15 днів до 1 року

Страховий тариф залежить від:

• типу транспортного засобу;
• типу договору;
• стажу водія;
• території переважного використання транспортного засобу.

З 19 вересня 2011 року в Україні стало можливим використання європротоколу для оформлення ДТП.

Європротокол – це спеціальний бланк, уніфікованого по всій Європі зразка, який заповняється водіями – учасниками ДТП на місці дорожньо-транспортної пригоди. В подальшому заповнений європротокол пред’являється в страхову компанію і служить основою для виплати страхового відшкодування. Введення такого документу обіцяє зекономити час на оформлення ДТП і скоротити терміни виплати страхового відшкодування.

Використати європротокол учасники ДТП можуть у наступних випадках:
• У всіх учасників ДТП є поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників.
• Збитки нанесено лише майну, а не життю та здоров’ю будь-кого з учасників ДТП.
• Учасники ДТП не мають розбіжностей з приводу причин та обставин ДТП.

Про те, як правильно оформити новий європротокол ви маєте змогу дізнатись ознайомившись з Інструкцією щодо заповнення повідомлення про ДТП та типовими схемами ДТП.