БОЛГАРІЯ


Ймовірно, всі начулися про курорти  Болгарії, які з обслуговування зовсім не поступаються європейським. Так само відомо й про безліч барів, ресторанів, нічних клубів та інших розваг цієї країни.
Найпопулярніші курорти північного узбережжя Болгарії - це Рив'єра, Золоті піски, Албена та Сонячний день. Південного узбережжя - комплекс Сонячний берег, Дюни і невеликі приморські міста: Созополь, Помор'я, Несебр, Равда та Кітен.Крім всього в Болгарії можна відпочивати не лише влітку, а й узимку, на її чудових гірськолижних курортах. І все це за умов найвищого рівня обслуговування та помірних цін.

У Софії - Ботанічний музей у Національному ботанічному саду, Зоологічний музей у зоопарку, Національний археологічний музей, Національний етнографічний музей, Національний музей природної історії, Музей історії Софії, Національна художня галерея, будівлі Софійського університету ім. Климента Охридського і Народний театр ім. Івана Вазова. Серед пам'ятників архітектури столиці: собор Св. Георгія, руїни собору Св. Софії, собор Олександра Невського, поставлений на честь 200 000 російських солдат, полеглих у боротьбі за звільнення Болгарії від турецького панування та мечеть Буюл Джамія XV століття. Недалеко від Софії знаходиться церква Бояна з унікальними фресками XIII століття.
У Пловдиві: монастир XI століття Бачково, католицький собор, амфітеатр Пилипа II Македонського, церкви - Св.Неделі, Св. Димитра і Св. Марини.
Міста-музеї світового значення: Арбанасі, Боженці, Велико-Тирнов, Етира, Жеравна, Копрівштіца, Котел, Мелнік, Несебир, Созополь, Трявна і Широко-Лика.
Царський палац, патріарша церква, кріпосні стіни на пагорбі Царевец у Велико-Тирново, а так само церкви Св. Димитрія Солунського, Св. Петра і Павла та Св.Сорока мучеників.

Місто Несебр - входить до Списку світової культурної спадщини. Казково красиве місто розташоване на невеликому скелястому півострові, пов`язаному з берегом вузьким та довгим перешийком. Бруковані кругляком вулиці, гарно збережені середньовічні церкви та дерев`яні споруди 19-го століття надають йому особливої атмосфери. Старовинні церкви цього мальовничого містечка, одні з найкрасивіших у регіоні, являють собою дивовижну суміш слов`янських та грецьких архітектурних традицій. Можна годинами блукати вулицями міста, роздивляючись виставлені на продаж вироби місцевих ремісників та майстрів, відпочивати у маленьких тавернах та кав`ярнях. Можна усамітнитися у прохолодних будівлях музеїв та церков у пошуках слідів багатого та романтичного минулого Несебра.
В Несебрі неперевершені умови для проживання: туристи звичайно селяться у старовинних будинках минулих століть, що мають всі сучасні зручності. А питання, де поїсти та вгамувати спрагу вирішується ще простіше: у місті на кожному кроці зустрічаються ресторанчики, кафе, таверни, які пропонують різні страви, зокрема і з морепродуктів.У південно-західній частині Пірінських гір знаходяться Мельникські піраміди та церква Св. Миколи Чудотворця.
Габрово - світова «столиця сміху» завдяки весняним фестивалям гумору.
Міжнародні курорти - Золоті Піски, Албена, Сонячний Берег, Балчик, Несебир.
Виноробні підприємства та регулярні виставки вин зробили Болгарію одним з центрів «винного» туризму.
Гірськолижні курорти: Боровець, Пампорово та Банско.

Боровець- розташований на висоті 1350 м над рівнем моря на північних схилах гори Ріла в реліктовому хвойному лісі.Курорт розташований біля підніжжя гори Мусала (найвищої гори Болгарії, Балканського півострова та всієї Східної Європи; 2925м).Боровець розташований на відстані 73 км від Софії, 126 км від Пловдіва, 10 км від найближчого містечка Самоків. Середня товщина сніжного покриву - 1,5 м, середня температура в січні - 4,6оС. Лижні траси Боровця розташовані у трьох районах.Перший включає 8 трас (1 середню і 7 важких), розташованих у двох районах. Важкі траси призначені для слалому та гігантського слалому. У нижніх частинах трас є ділянки для початківців.Другий район - Ястребець складається з 3 трас (1 дуже важка і 2 важкі). Тут проводяться змагання.Третій район Маркуджік - найвищий (2250 м над рівнем моря). Сніговий покрив у цьому районі затримується найдовше. Тут починається і закінчується гірськолижний сезон. Саме в цьому районі пролягають 4 найважчі траси. Одна з них - Маркуджік-3 затверджена Міжнародною Лижною Федерацією для гігантського слалому. Траси для бігових лиж та біатлону, так само як і для навчання, розташовані в 2 км від курорту. Лижні трампліни довжиною 75 м і 50 м для стрибків обслуговуються крісельним ліфтом.

Пампорово-курорт побудований на висоті 1650 м над рівнем моря біля підніжжя вершини Родопських гір Снежанка/Снігуронька/(1926 м). Схили вкриті густим лісом, а повітря - кришталево чисте. Курорт розташований в районі, відомому самобутніми фольклорними традиціями.Пампорово розташоване на відстані 85 км від Пловдіва і 260 км від Софії.Пампорово пропонує чудові умови для лижників усіх категорій.
Клімат в Пампорово винятковий. Зима - м'яка, кількість сонячних днів досягає 270. Не дивлячись на це снігопади досить сильні, сніговий покрив міцний, досягає товщини 1.4 м.Лижний сезон триває з середини грудня до середини квітня. Середня січнева температура -3оС. Загальна протяжність 8 трас понад 17.5 км, вони розташовані на висоті від 1 926 м до 1 450 м над рівнем моря. Обслуговуючі їх канатні дороги загальною протяжністю 10 700 м розраховані більш ніж на 8 500 пасажирів на годину. Також є траси завдовжки від 5 до 10 км для лижних гонок.

Банско-курорт відрізняється коротким літом і довгою зимою. Середня січнева температура в містечку сягає -1.9°С, а в Пірінських горах - між 0 і -16°С.
У Банско завжди рясні снігопади. Сніговий покрив досягає 2-метрової товщини. Як правило, лижний сезон триває з середини грудня до середини квітня.Історія:
Банско - це неймовірний мікс незайманої природи Пірінських гір і романтичної атмосфери старовинного містечка, який заманює безліччю визначних пам'яток.
Банско - найновіший болгарський зимовий курорт, який охочі до активного відпочинку відкрили для себе зовсім нещодавно.
Розваги: У горах курорту Банско є лижні траси для всіх категорій лижників.
6 трас загальною протяжністю 14 км розташовані на висоті від 2500м до 1100 м над рівнем моря. Траси обслуговуються декількома підйомниками та фунікулерами, довжиною понад 7000 м і розраховані вони на 3000 пасажирів на годину.
Лижники від 6 років можуть відвідувати спеціалізовану школу.