ХОРВАТІЯ


Хорватська Адріатика - найкраще місце для плавання під вітрилами, тут можна взяти в оренду катер або яхту.Вода в морі настільки чиста й прозора, що Хорватія справедливо вважається однією з кращих країн для дайвінгу.Любителям екскурсій будуть цікаві древні монастирі й собори, античні руїни, історичні та археологічні музеї в Загребі, Ровіні, Поречі та Спліті.Чудова природа Адріатичного узбережжя, невисокі ціни і відмінний сервіс численних невеликих готельчиків пляжних курортів - все це Ви знайдете в Хорватії.

КУРОРТИ ХОРВАТІЇ

Пореч розташований на західному узбережжі півострова Істрія. Центральна історична частина міста внесена до списку світової спадщини ЮНЕСКО.Пореч розташований у дивовижній лагуні з вигадливо порізаною береговою лінією, що утворює затишні бухти, самою природою призначені для відпочинку та релаксації. Групи готелів навколо Пореча так і називаються: Зелена Лагуна, Голуба Лагуна, Рівєра. Навпроти набережної - смарагдовий острівець Св. Миколи з замком XIX ст. в тосканському стилі, який перетворений в готель.
Апартаменти, номери в приватних будинках, в готелях і на віллах, нічні клуби, бари, дискоклуб, ресторани, доглянуті пляжі, спортивні майданчики, близько 165 тенісних кортів уздовж узбережжя, спортзали, їзда верхи, водні лижі, пірнання - це тільки мала частина можливостей , які пропонує Пореч своїм гостям.

Пула - це одночасно великий морський порт, міжнародний туристичний центр і місто з багатим культурним минулим, про яке свідчать памятники давньоримської архітектури, що збереглися до наших днів.
Пула найбільше місто Істрії, яке розташоване в тихій бухті на північному заході півострова. Клімат мякий середземноморський.Одна з головних памяток Пули - римський амфітеатр Колізей, побудований в 1 столітті нашої ери. Це один з найбільших Колізеїв світу, який до того ж прекрасно зберігся.
Тріумфальна арка Сергиуса, побудована в 27 столітті до н.е. тепер є частиною міських воріт. Зовнішня сторона арки прикрашена колонами і фризами.Храм Августа був зведений в 2 столітті до н.е. Після приходу християнства храм використовувався як церква. А в 14 ст став зерносховищем. Поряд з храмом Августа знаходиться будівля старої Ратуші (1296 р), яка неодноразово перебудовувалася, але все таки зберегла романські і ренесансні риси.
У Франциськанській церкві (1314 р) зібрана прекрасна колекція картин, середньовічних фресок і римської мозаїки.
У Венеціанській фортеці (17 ст), яка підноситься на одному з найвищих пагорбів в центрі старого міста, знаходиться Історичний музей. Більшість експонатів на тему морської історії Пули.

Ровінь розташований на західному узбережжі півострова Істра. Старе місто своєю будовою нагадує краплю, в центрі якої знаходиться кафедральний собор. З берегів Ровіня відкривається краєвид на острови, найбільші з яких - острів Св.Андріята та Св. Катерини.Ровінь називають північною перлиною Хорватії, найромантичнішим містом півострова Істрія. Прогулянки Ровінем нагадують Рим, Венецію. Визначні памятки міста: Францисканський монастир, Церква Св.Єфімії, Каплиця Святої Тріїці, Міська Ратуша. В Ровіні багато цікавих музеїв: Музей Історії міста, Будинок Батана - музей присвячений рибальству, Музей сімї Хаттерот, який розташований в будиночку лісника. В околицях Ровіня знаходяться природні памятки: Лімський канал, печера Romualds, природній парк Zlatni Rat з лісопарковою смугою Punta Corrente. В 2003 році в Ровіні відкрився розважальний центр Monvi - декілька барів, мексиканський ресторан, нічний клуб, піцерія, концертна площадка.

Спліт- місто в Хорватії з багатою більш ніж 1700-річною історією. Найбільше місто Далмації і друге за величиною місто країни після столиці -Загреба. Центр відомого курортного регіону, знаходиться в центральній частині узбережжя Адріатики між містами Задар і Дубровник.Спліт - це не тільки архітектура і історія, це перш за все популярний курорт, який завжди радий гостям. Сучасні готелі, дрібногалькові пляжі, хвойні ліси, які впритул підступають до моря, численні мальовничі бухти - все це чекає на вас у Спліті. До речі, саме звідси ви можете здійснити чудові екскурсії в три національні парки - Плітвіцькі озера, Корнаті і Крка.
Центральна набережна міста ніколи не завмирає, це центр веселощів, серце всіх задоволень. Ви можете відпочити в літньому кафе, спробувати національну кухню в місцевих ресторанчиках, придбати сувеніри. Ви і ваша дитина отримаєте масу позитивних емоцій від відвідин зоопарку. А в тінистих парках Спліта можна зустріти білочок і погодувати їх з рук.

Дубровник - перлина Адріатики, одне з найкрасивіших міст Середземноморя. Це місто-музей з багатою історією й прекрасною архітектурою, разом з навколишніми затишними містечками є дуже популярним центром туризму. Мякий середземноморський клімат у комбінації з чудовою природою та кришталево прозорим морем зробили Дубровник одним з найбільш популярних місць відпочинку європейських туристів. Дубровник є туристичним центром Дубровницької Ривєри, яка крім самого міста включає також архіпелаг Елафити (з островами Шипан, Лопуд, Колочеп, Олипе, Таян і Яклян). Загальна територія Ривєри простягається на 20,5 км і займає площу 143,35 км2. Завдяки різноманіттю культурно-історичних памятників це місто занесене у книгу світових скарбниць ЮНЕСКО.Пляжі в Дубровнику дуже різноманітні: це й дрібна галька, бетонна платформа зі сходами вниз до моря, скельна берегова лінія та пісок. Чудові піщані пляжі знаходяться на островах Лопуд і Колочел. В бухті Лапад навпроти готелю ALBATROS знаходяться дрібногалькові пляжі з піщаним входом в море. Деякі місцеві жителі купаються відразу під міськими стінами біля скель, але більшість віддає перевагу облаштованим пляжам з дрібною галькою. Берегова лінія регіону нараховує безліч тихих бухт, де в основному галькові пляжі -Плат, Млини.