Відпочинок в Хорватії


                                                            Хорватія

Море, сонце, мальовничі містечка, які ніби приліпилися до підніжжя Динарських гір – це одне обличчя цього мальовничого краю, інше – це фантастичні пам’ятки давніх часів, середньовіччя і ренесансу.
Хорватія – чудове місце для відпочинку, 1100 островів та острівців, вимиті сонцем, розмаїта берегова лінія з курортами, що пропонують усілякі розваги, які вдовольняють усі Ваші потреби. Водний спорт, морські купання, нічні клуби, дискотеки, ресторани, кав’ярні – з ранку до вечора – дихають життям і не дозволяють нудьгувати.
Тепле і прозоре море, небесна голубінь, ранковий стрекіт цикад, солодкі запахи лаванди, кипарисів і олеандрів, багата історія, різноманітна кухня і слов’янська гостинність – гарантія вдалої відпустки.

 

 

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ПОЇЗДКИ

Корисна інформація:
Площа: 89,810 кв. км.
Населення: 4,5 млн. осіб
Столиця: Заґреб
Релігія: католики (87,8 %)
Найбільші курорти: Спліт (Середня Далмація), Дубровник (Південна Далмація), Хвар, Брач, Істрія
Аеропорти: Рієка, Дубровнік, Пула, Спліт, Сікхов
Найвищий пік: г. Дінара
Прозорість моря: від 38 до 56 м
Валюта: куна = 100 ліпам
ГЕОГРАФІЯ-Хорватія розташована на північно-східному березі Адріатичного моря. Межує із Словенією та Угорщиною на півночі, Боснією та Герцеговиною - на південному сході. Східна частина Хорватії являє собою горбисту рівнину, промережану долинами рік сави та Драви. В центрі і на заході країни розташована Динарська височина, що сягає 1831 м. Вузька полоса гірського узбережжя Адріатичного моря (Далмація) порізана численними затоками. Хорватія приваблює туристів, головним чином, своїми пляжами та парками (7 національних парків). Лінія узбережжя досягає 1778 км, 5790 км разом з островами. Численні пляжі, однак, вкриті камінням чи галькою. вздовж берега тягнеться ланцюжок із більш ніж1000 мальовничих островів, тільки 66 із яких заселені.
КЛІМАТ-Для узбережжя характерна велика кількість сонячних днів, завдяки чому цей район Адріатики є особливо популярним серед мешканців Європи. найкращий час для поїздки до Хорватії - з травня по вересень. Влітку вода прогрівається до 26°С. Середземноморський тип клімату з м'якою зимою і сухим літом (триває 5-6 месяців). Середня температура: моря влітку - 25 °C, повітря - 30 °C, сонячних годин в році: 2600
ЧАС-Відстає від київського на 1 годину.
МОВА-Хорватська - державна. Має спільні коріння із старослов'янською мовою, тому мовний бар'єр практично відсутній. Всюди використовується також німецька мова, в Істрії багато говорять англійською та італійською мовами. Вид письма - латина. Майже у всіх готелях розуміють російську, німецьку, італійську та англійську мови.
КУХНЯ- Хорватів безсумнівно можна віднести до нації гурманів, оскільки велике значення в цій країні надається свіжій та смачно приготованій їжі. Як і вся хорватська культура, кухня країни поділяється на прибережну, північно-західну та деякі види словянських кухонь, які можна зустріти у Східній Хорватії. Однак є безліч страв популярних на території всієї держави, які вам запропонують у будь-якому ресторані національної кухні: бурек, палачінки, сир Паг та багато інших. Хорватія - морська країна, тому вибір риби, молюсків, устриць та лангустів тут надзвичайно великий. Заглянувши в рибний ресторанчик, не полінуйтесь скористатись можливістю замовити пляшку хорватського білого вина. До смачно приготованих делікатесів воно пасує бездоганно.
КОРИСНІ ПОРАДИ-Зберігайте всі чеки. Якщо фінансова поліція помітить, що ви не взяли чек, то вас можуть звинувати у співучасті ухиляння власника магазину від сплати податків.В готелях, ресторанах та таксі, якщо обслуговування не включено в вартість, прийнято залишати 10% чайових. Чайові залишають також гідам та барменам.Самостійне збирання коралів заборонене і строго карається.
Напруга в мережі - 220В, частота 50 Гц, використовуються стандартні розетки, щоправда після реконструкції у багатьох готелях все більше поширені розетки європейського зразка.