ІСПАНІЯ


Усе більшу популярність серед туристів мають приморські курорти Іспанії: демократичне узбережжі Коста-Брава, елітні Канарські острови, Коста-дель-Соль, а також Ібіца, Мальорка.

Практично вся країна це величезний історичний музей просто неба. Найцікавіші міста - це Мадрид з околицями, Барселона, Валенсія та Севілья.Мадрид: Центр Королеви Софії, Палац Буен Ретіро, Королівська фабрика гобеленів. Культурну та історичну цінність мають башта храму Сан Педро ель В'єхо, Пласа Майор, площа Вілья, Королівський палац та оточуючі його сади. Художні галереї та музеї міста. Навесні в Мадриді проходить свято покровителя міста - Св. Ісідро. А також головна особливість Іспанії - корида. В околицях Мадрида знаходяться важливі історичні та культурні центри Іспанії, такі як Алкала де Енарес, Ель Ескоріаль. Недалеко від міста підноситься палац Сарсуела, резиденція іспанських королів Ла Пуерта дель Соль.У Барселоні: Готичний квартал з древнім собором, собор Саграда Фаміліа, палац і парк Гуель, будинок Міла, музей Пабло Пікассо, Хуана Міро, музей каталонського мистецтва, Монумент Колумбу, великий парк розваг Порт Авентура. Лицарські замки в Коста-Бланка і Коста-Брава, замок Санта-Барбара, місто-фортеця в Гуадалесті, піщані дюни в курортному містечку Кулера.
Валенсія: відомі вежі Серрано і Кварт, площа-ансамбль де ла Вірхен із собором Пресвятої Діви, башта Мінгелете, Палац Музики, рибна біржа Лонха.
Прекрасні пляжі розташовані на всьому узбережжі провінції Валенсія.

Канарські острови є однією із 17 провінцій Іспанії. Вони розташовані в Атлантичному океані в 1500 км від Піренейського півострова і в 100 км від узбережжя Африки, загальною протяжністю в 450 км. Канарські острова можна відвідати впродовж всього року. Хоча пік сезону починається з кінця липня і закінчується на початку жовтня (середня температура повітря складає 25оС). Острови, які складають архіпелаг, адміністративно поділяються на дві провінції: Санта-Крус-де-Тенеріфе, яка включає острови Тенеріфе, Гомера, Ла Пальма і Іеро, і провінцію Лас-Пальмас, куди входять острови Гран-Канарія, Фуертевентура і Лансароте.

Гран Канарія - справжній райський острів. Площа його становить 1532 кв. км. Його досить часто називають континентом в мініатюрі: тут тісно примкнули один до одного гірські масиви, покриті снігом, пустельні рівнини, глибокі вулканічні кратери, ліси з пишною європейською, африканською і навіть американською зеленню та екзотичною фауною, і все це оточено чудовим узбережжям з піщаними пляжами. Саме тут знаходиться всесвітньовідомий дюнний пляж Маспаломас, з пальмовим оазисом та верблюдами - це 4 км золотистого піску та блакитної води, відгороджених підводним рифом. На острові Гран Канарія створені ідеальні можливості для рибної ловлі та підводного полювання, гри в теніс, гольф та для їзди верхи.
Тенеріфе часто називають маленьким материком і це досить влучне визначення, так як такого різноманіття в кліматі та в ландшафтах на такій невеличкій території як тут, напевно, ніде на планеті більше не зустрічається. Площа його складає 2053 кв. км. За формою він нагадує величезну гору. Оскільки саме на Тенеріфе знаходиться найбільший в світі вулканічний конус - Піко-де-Тейде (3103 м) - найвища точка не лише на Канарах, а й всієї Іспанії. Він має свою неповторну ауру та магнетизм, що приваблює сюди велику кількість туристів із року в рік.
Заслуговує уваги і всесвітньовідомий Лоро-парк, в якому зібрано близько 230 видів папуг зі всього світу. Це справжній оазис екзотичних рослин та багатого тваринного світу. Лоро-парк одночасно і зоопарк, і ботанічний сад, і цирк. Адже тут можна відвідати шоу дельфінів, морських котиків та папуг. Але особливо вражає 18-ти метровий скляний тунель, де величезні акули та скати пропливають прямо над головою.

Мальорка - найбільший острів архіпелагу Балеарських островів, площа його становить 450 кв. км. Північно-західне узбережжя являє собою скелясті обриви та вузенькі бухточки. А південно-західне - складається із пляжів з білосніжним піском. Завдяки вдалому розміщенню в центрі Середземного моря, Мальорка відзначається мяким кліматом, який дуже нагадує кримський: тут не буває надмірної жари та великої вологості. Середня температура літом - +28о, а середньорічна температура становить 21,2о.
Пальма де Майорка - столиця Мальорки та всього Балеарського архіпелагу. Її порт - один із найбільших на Середземному морі. В місті безліч архітектурних памяток, серед яких найбільш примітні: замок Бельведер 14 ст., готичний собор, палац Архієпископа, і звичайно ж кафедральний собор - чудовий взірець середньовічної готики Середземноморя, над створенням якого більше 300 років працювали декілька поколінь кращих архітекторів та скульпторів Іспанії.
Мальорка рахується одним із найбільш екологічно чистих курортів Середземноморя. Більше 40 заповідних природних зон острова знаходиться під охороною держави..