Кіпр


    - острів легенд, що цілий рік потопає в променях сліпучого середземноморського сонця.
Сьогодні Кіпр легко поєднує в собі європейську культуру і чарівність "переказів глибокої старовини"... Перед Вами постане мозаїка з розкішних пляжів і величних гірських вершин, що хвилюють уяву, древніх руїн і пам'яток старовини, виноградників і оливкових гаїв, цитрусових плантацій і маленьких мальовничих сіл...
Острів Кіпр знаходиться в Західній Азії, в басейні Середземного моря. Найближчі материкові сусіди - Туреччина (65 км), Сірія (95 км) і Єгипет (380 км). Кіпр є третім за величиною островом Середземного моря (після Сардинії та Сицилії). Загальна площа Кіпру становить 9.251 тисяч кв. км (з них 3.350 тисяч кв. км припадають на територію так званого Північного Кіпру).

На Кіпрі більше трьохсот сонячних днів у році і клімат острова вважається найбільш сприятливим для здоров'я. Весна на Кіпр приходить вже в лютому. Гірські схили покриваються яскравим жовто-зеленим килимом трав з червоними, білими, блакитними та фіолетовими цяточками квітів. У долинах зеленіють поля, оживають виноградники і сади. Повітря насичується пахощами лимонних дерев і жасмину. Річки бурхливими потоками вириваються з гірських ущелин і виходять з берегів.
Січень +12 Лютий +14 Березень +17 Квітень +23 Травень +27 Червень + 29 Липень+32 Серпень+ 32 Вересень+31 Жовтень+28 Листопад+24 Грудень+21

Гаряче сухе літо починається в середині травня і триває до жовтня. Влітку на Кіпрі стовпчик термометра в тіні нерідко піднімається до +40°C, але через невисоку вологість легко переноситься. Під кіпрським сонцем навіть у жовтні обгоріти легше, ніж під кримським в липні. У горах Троодос температура завжди нижча, ніж на рівнині. Після Троодосу найбільш прохолодною частиною острова вважається район
Перші дощі (їх на Кіпрі чекають з великим нетерпінням) сповіщають про настання осені. Осінь на цьому дивовижному острові зовсім не схожа на нашу. Схили гір надягають пишне зелене вбрання, розквітають цикламени, гіацинти, гвоздики і лютики. Пафосу.

Шопінг-Магазини працюють з понеділка по суботу з 8.00 до 13.00 та з 15.00 до 17.30 у зимовий час, з 16.00 до 19.00 - у літній час. У середу і суботу магазини після обіду не працюють.
Крім сувенірів і подарунків для знайомих на Кіпрі Ви зможете придбати високої якості аудіо-, відео- і телеапаратуру, прекрасне взуття та одяг за останньою європейською модою, а також ювелірні вироби, включаючи діаманти з міжнародною гарантією. Стародавні зразки ювелірного мистецтва Кіпру, починаючи з 2000 р. до н.е., виставлені у колекціях археологічних музеїв. Ювелірні магазини вразять вас широким вибором дизайну і цін. Золоті вироби вимірюються в каратах (технічно чисте золото - 24 карати). На Кіпрі ювеліри працюють, в основному , із золотом в 18 каратів , що означає 18 часткою чистого золота і 6 часткою домішок. Рідко зустрічається золото в 13 каратів. Срібні вироби - 925 проби. Існують спеціальні магазини, що торгують виключно дорогоцінним та напівдорогоцінним камінням, проте і в ювелірних магазинах можна купити діаманти з міжнародною гарантією. Ювелірні вироби не обкладаються податком, тому ціни на Кіпрі набагато нижчі, ніж у Європі.
Інші популярні покупки: шкіряні вироби, столова і постільна білизна, посуд і фарфор, окуляри (оптичні або сонцезахисні) відомих європейських марок.
Купувати вино краще в монастирі, розташованому на горі Троодос. До цього монастиря, відомому також тим, що в ньому знаходиться ікона Божої матер, написана євангелістом Лукою, возять всіх туристів. Вино можна купити і на заводах спиртних напоїв - у багатьох екскурсійних програмах є такі милі серцю об'єкти. Крім вина варто купити і бренді. Він цілком гідний на смак, хоча самі кіпріоти часто називають його коньяком.
Квіткові магазини знаходяться на всій території Кіпру та пропонують свіжі квіти на будь-який смак , квіткові аксесуари, букети, рослини, всілякі прикраси. У деяких магазинах передбачений нічний сервіс. Представники Інтерфлора і Телефлори на Кіпрі пропонують послуги тим, хто бажає послати квіти своїм коханим, друзям, родичам за кордон.
Покупки на Кіпрі - задоволення, це не важкі клопоти, а цікаве проведення часу. Шопінг в період Різдвяних свят і Нового Року представляє собою особливу видовище. Прикрашені вітрини, музика і радісна атмосфера свят нікого не залишає байдужим. Можливі оптові закупівлі товарів у деяких магазинах зі спеціальною знижкою, а також придбання безмитних товарів (duty free). Сувенірні магазини і супермаркети в туристичних районах не закриваються до пізнього вечора, а також працюють в недільні дні. У містах магазини закриті в недільні дні, а також у середу і суботу після обіду. Тиждень до Різдва і Великодня магазини працюють за окремим розкладом до пізнього вечора.
Сувенірні магазини і супермаркети в туристичних районах не закриваються до пізнього вечора, а також працюють в недільні дні . У містах - магазини закриті в недільні дні, а також у середу і суботу після обіду.