ПОРТУГАЛІЯ


Португалія має багату, унікальну культуру, залюднені міста й мальовничу сільську місцевість. У країні ви знайдете безліч історичних скарбів і пам'яток світової спадщини - природних і культурних див, які допоможуть вам ближче познайомитися з колись найвеличнішою нацією мореплавців.Усі міста Португалії мають власний колорит і особливу душу. Затишні вулички, старі трамваї, маленькі кафе з терасками і смачне португальське вино. Та що може бути краще!Звісно ж, ви знайдете тут і богемне життя, модні бутики і стильні нічні клуби, що лише додає шарму цій країні.

Дивовижні пейзажі вздовж узбережжя океану, виноградники та прекрасні міста залишають безліч вражень та емоцій.Але не варто забувати й про головне місто країни, її душу та серце. Португальці дуже люблять свою столицю. Чарівні квартали міста, дивовижна набережна й бриз океану закохують у себе і змушують повертатися сюди, щоб знову зазнати тих неймовірних відчуттів і відкрити для себе багато нового. У цьому місті минуле змішалося з сьогоденням, пам'ятники архітектури стоять поруч із новітніми будівлями. А запах свіжого хліба та звуки португальської гітари залишаються в пам'яті надовго.
Порту - це колишня столиця Португалії, яка, власне, й дала назву країні. У місті ви знайдете багато видатних пам'яток, але побачити візитівку міста - високу вежу й мости через річку Дору - потрібно неодмінно! Долина річки Дору є батьківщиною портвейну. Якщо це один із ваших улюблених напоїв, то варто відвідати цей мальовничий край.
Також варті вашої уваги міста Сінтра і Евора. Ці милі місця просто-таки зачаровують з першого погляду своєю красою, атмосферою й багатим культурним життям.
Найпопулярніші пляжі в місті Алгарве, що має неймовірно красиву берегову лінію.Чарівне місто Лісабон має дуже вигідне положення в гирлі річки Тежу на південно-західному узбережжі Піренейського півострову та є найзахіднішою столицею континентальної Європи.
Столиця Португалії, як і Рим, розміщена на семи пагорбах. До океану всього 15 кілометрів, але його свіжий бриз ви зможете відчути і в самому місті.
Окрім того, Лісабон - це головний порт Португалії. Як і будь-яке портове місто, Лісабон має свій особливий шарм та неймовірну атмосферу. Можливо, саме тому це місто щорічно відвідує безліч туристів.

Лісабон справжня перлина португальської архітектури та культури.
Візитною карткою міста є башта Белену в стилі пізньої готики мануеліно, збудована в 1515-1521 роках на честь відкриття Васко да Гама нового шляху до Індії, а також старенькі жовті трамвайчики, що курсують містом. Покататись на такому - справжнє задоволення.
Не оминіть увагою і розкішні палаци та церкви, збудовані у стилі бароко: палац Мафра, Беленський палац, палац Келуш, церкви святого Вісенте ді Фора, Консейсау Велья, Святого Роке,базиліка Ештрела та Музей церковного сакрального мистецтва, а також палац Ажуда і палац Сан-Бенту, виконані у стилі класицизм, та численні прекрасні храми, збудовані в національному стилі мануеліно.
Щоб ознайомитись з культурним та історичним спадком міста та всієї країни, варто відвідати цікаві музеї міста: Музей Сходу, Національний музей карет (Museu Nacional dos Coches) - містить найбільше подібне зібрання в світі; Національний музей костюма та моди (Museu Nacional do Traje e da Moda); Національний археологічний музей (Museu Nacional de Arqueologia); Музей Азулежу (Museu do Azulejo), присвячений традиційній португальській мозаїці; Музей фармації (Museu da Farmácia); Музей-колекція Берардо - зібрання творів сучасного мистецтва у культурному центрі "Белен"; Морський музей (Museu de Marinha) - присвячений історії португальського мореплавства; Музей Галуста Гюльбенкяна (Museu Calouste Gulbenkia) - містить різноманітні колекції давнього та сучасного мистецтва; Національний музей старовинного мистецтва (Museu Nacional de Arte Antiga).
Поціновувачі музики та театру зможуть відвідати культурний центр "Белен" (Centro Cultural de Belém); Лісабонський оперний театр - Національний театр святого Карлуша, Національний театр Д. Марії II (Teatro Nacional D. Maria II) та Фундація Галуста Гюльбенкяна.
Також відвідайте Окенаріум Лісабону, що є другим в світі за розмірами.